Dream Team от Топ 5 на първенствата на Европа 17.02 - 24.02

Н. Гавазов

В Англия Ливърпул продължи безпогрешната си серия и феновете на Манчестър Юнайтед и Арсенал има защо да се притесняват. В главния мач на кръга мърсисайдци вкараха по един гол във всяко от полувремената на мача със Саутхемптън и вече са на три точки от третото място. В Испания Реал Сосиедад и Севиля "организираха" най-драматичният двубой през уикенда, а Барселона хвърли бомбата, губейки от Малага на "Камп Ноу". В Италия Рома изпусна Ювентус и тези, които се съмняваха в поредна титла на "бианконерите" стават все по-малко. Борусия Дортмунд записа трета поредна победа в Германия, а във Франция Олимпик Марсилия и Сент Етиен играха в полза на Лион.

Представяме ви: Dream Team за 17.02 - 24.02. Тактическа постройка 5-4-1.

ВРАТАР

Марвин Хитц (Аугсбург)

Много рядко на вратата на нашия отбор може да застане страж, допуснал гол, а почти немислимо е това да се случи с някой, който два пъти е вади топката от мрежата. И все пак, ние ще направим изключение, а какви са мотивите ни, може да видите от видеото по-долу:

ВИДЕО

Подгласници: Агаса (Реймс)

ЗАЩИТА

Франк Синьорино (Реймс)

Левият защитник на Реймс стана главен герой в мача с Метц, помагайки на тима си да вземе точка от агресивния съперник. Франк спечели всичките си единоборства, освен това десет пъти изнесе топката от наказателното поле и два пъти блокира опасни удари.

Мартин Шкъртел (Ливърпул)

Брендън Роджърс излезе с трима защитника в мача със Саутхемптън и мнозина предположиха, че мърсисайдци ще прекъснат безпогрешната си серия. С общите усилия на всички от Ливърпул това не се случи, напротив, вицешампионите записаха чиста победа с два гола, а сухата мрежа на Миноле се дължи както на добрата игра на вратаря, така и на уверените действия на Мартин Шкъртел в центъра на отбраната. 30-годишният бранител не само, че се справи с набезите на Пеле и Ваняма, но успяваше да покрива и грешките на Маркович, а при статичните положения Мартин бе неотразим.

Пабло Сабалета (Манчестър Сити)

Отбраната на Сити начело със Сабалета не позволи на Нюкасъл да създаде нито едно сериозно положение пред вратата на Джо Харт. Аржентинският футболист отне пет топки, четири пъти изчисти кълбото от наказателното поле, а точността на паса му бе 96%.

Тиаго Силва (ПСЖ)

Защитникът на ПСЖ увенча успешното си представяне в мача с Тулуза с блестящ гол в 74-та минута. Силва спечели 90% от единборствата си (100% от тези по земя) освен това 4 пъти изнесе топката от наказателното поле на своя отбор.

Даниеле Ругани (Емполи)

20-годишният защитник бе закупен от Ювентус и сега играе под наем за тосканци. Много хора си задаваха въпроса какви ги върши ръководството на торинския клуб, но през уикенда се видя, че "бианконерите" няма да си харчат парите заради някаква прищявка. Срещу Киево Ругани 12 пъти изчисти топката от наказателното си поле, а голът му в средата на първото полувреме помогна за победата с 3:0

Подгласници: Росалес (Малага), Доусън (Хъл Сити).

ПОЛУЗАЩИТА

Адриен Рабио (ПСЖ)

Лоран Блан остави Рабио на пейката в мача с Челси и вероятно съжалява за това си решение. Впрочем, подобна грешка прави и Луис ван Гаал с Андер Ерера, като публиката продължава да не разбира какви са мотивите за тези решения на двамата наставници. 19-годишният Рабио отне три топки, бе много активен в средата на терена, а двата му гола помогнаха за успеха с 3:1 на столичани.

Франк Рибери (Байерн Мюнхен)

Поредната жертва на Байерн стана Падерборн. Шампионите отправиха шест гола във вратата на новака, като автор на едно от попаденията стана Франк Рибери. Също така французинът се отчете с асистенция, 123 докосвания на токата и девет успешни дрибъла.

Ариен Робен (Байерн Мюнхен)

Робен оформи дубъл в мача с Падерборн и с 16 попадения вече е лидер при голмайсторите в Бундеслигата. В двубоя с новака крилото се отчетен и с две асистенции.

Санти Касорла (Арсенал)

За играч на мача Кристъл Палас - Арсенал бе избран Жиру, но без никакво съмнение, нашият герой е Санти Касорла. Испанецът умело се справи с разрушителните си функции в средата на терена, но също така успешно диктуваше темпото на игра, раздаваше пасове напред и встрани и на практика организира всички опасни положения пред Сперони.

Подгласници: Ерера (Манчестър Юнайтед), Силва (Манчестър Сити), Пирло (Ювентус), Бонавентура (Милан).

НАПАДЕНИЕ

Масимо Макароне (Емполи)

Мнозина навярно се чудят, какво търси този ветеран в нашия тим. Макароне обаче продължава да играе с младежко дръзновение и план и е пример за много млади футболисти, които по една или друга причина пестят сили. Масимо вкарва в четвърти пореден мач. След Рома, Чезена и Милан, сега пострада Киево. Нападателят вкара два гола, създаде три опасни положения, които съотборниците му пропиляха и спечели 4 наказателни удара.

Подгласници: Роналдо (Реал Мадрид).

СТАРШИ-ТРЕНЬОР

Хави Гарсия (Малага)

Реално 44-годишният специалист не направи кой знае какво в мача с Барселона. Гарсия излезе със схема 4-4-2, опитвайки се да изгради два защитни вала пред собствената си врата, а напред да контраатакува. Домакините имаха тотално преимущество във владението на топката, отправиха 17 удара към вратата на противника, но сякаш топката бе орисана. Нещо повече, голът на Хуанми се оказа единствен в мача. Барса имаше на разположение почти цял двубой, за да обърне резултата, но... И все пак, ако някой си мисли, че съветите и окуражаващите викове на Гарсия от тъчлинията не са помогнали, значи не разбира от футбол. С изваждането на голмайстора и пускането в игра на Аньор, треньорът промени тактическата постройка в началото на второто полувреме, а до края на мача го направи още два пъти.