Фиорентина отстрани Тотнъм

След като на "Уайт Харт Лейн" преди седмица Тотнъм позволи на своя опонент Фиорентина да се върне до 1:1, днес домакините от "Артемио Франчи" победиха своя противник от Лондон с 2:0 и продължават напред към фазата на последните 16 отбора в Лига Европа. Марио Гомес и Мохамед Салах вкараха за победата.

Двата отбора започнаха добре мача, Тотнъм владееше, а Фиорентина отговори с добри ситуации пред Гомес. Мати Фернандес се контузи в 25-ата минута и бе заменен от Алберто Акуилани за домакините. До почивката Солдадо бе най-близо до гол, когато сам срещу вратата от непосредствена близост направи по-трудното и пропусна в един момент, намерен от Шадли.

В 54-ата минута Гомес откри, когато Фацио обърка пас и изпрати топката в Бадели, той бързо намери Гомес и германецът напредна сам срещу Лорис и вкара за 1:0. В 63-ата минута Кейн и Таунсенд замениха Шадли и Бенталеб в опит за реакция от Тотнъм, но в 71-ата минута Салах вкара, след слаби действия на лондончани в отбрана - 2:0.