Севиля прогресира след резултатен мач в Мьонхенгладбах

След минималната си победа у дома преди седмица, Севиля се добра до триумф с 3:2 на гости на Борусия Мьонхенгладбах, възползвайки се от предимството да играе и с човек повече в част от срещата. Днес Шака и Азар вкараха за домакините, а Витоло реализира два за гостите, като първото попадение в мача бе автогол.

Още в 8-ата минута Мартин Странцл си вкара нещастно след доставката на добра топка от Банега. В 19-ата минута резултатът стана 1:1 когато Гранит Шака взаимодейства добре с Херман преди да вкара топката през краката на Рико.

В 26-ата минута гостите отново стигнаха до гол аванс, пак при контра, като този път Витоло матира Зомер. Само 3 минути след това Торган Азар направи резултата 2:2. Белгиецът се възползва от рикушет, който постави топката в краката му на добра позиция и той стреля ниско през Рико.

В 68-ата минута Шака бе изгонен за втори жълт картон. Така срещата бе решена 10 минути след това, когато Витоло отново бе на края на една бърза контра, завършвайки хладнокръвно топка от Видал за 3:2.