Бешикташ победи Ливърпул след дузпи

След като преди седмица Ливърпул победи Бешикташ с минималното 1:0 на "Анфийлд", днес във втория кръг от срещите на фазата на последните 32 отбора в Лига Европа Бешикташ победи с 1:0 своя опонент в Истанбул. По този начин и след продължения се достигна до дузпи, след които се определи напред да продължи Бешикташ.

В първото полувреме голове не паднаха. Стърлинг, Стиръдж и Морено принудиха вратаря на домакините да се намесва, а само Шахан стреля от далеч за домакините. Те обаче започнаха по-добре второто полувреме, като се стигна и до положение пред Торе.

Със засилване на натиска Бешикташ стигна и до гол. Това стана в 72-ата минута, когато Арслан, който се появи като резерва, получи пас от Ба и завърши с фалцов удар през Миноле - 1:0.

В 91-ата минута Арслан отново напредна през няколко играча и спечели корнер, след който Ба нацели гредата на Миноле. Стигна се до добавено време, в което макар и двата тима да направиха смени, свежестта вече не бе на ниво. При дузпите:

1. Ба вкара за домакините и направи общия резултат след двата мача 2:1 за Бешикташ.
2. Рики Ламбърт изравни за 2:2.
3. Торе не сбърка с удар в левия ъгъл - 3:2.
4. Лалана вкара хладнокръвно за 3:3.
5. Кавлак не остави шансове на Миноле за 4:3.
6. Емре Чан отново изравни за 4:4.
7. Хътчинсън вкара в горния десен ъгъл за 5:4.
8. Джо Алън изпрати вратаря в грешна посока за 5:5.
9. Арслан отново вкара за 6:5 за домакините.
10. Ловрен пропусна за Ливърпул и Бешикташ продължи напред.