Торино изхвърли Билбао от ЛЕ

Торино се класира на осминафиналите в турнира на Лига Европа. "Биковете" победиха Атлетик Билбао с 3:2 като гости в мач-реванш от 1/16-финалите и след 2:2 в първата среща продължават напред във втория най-комерсиален турнир в Европа.

Фабио Куаярела откри за гостите в 16-ата минута от дузпа. Баските заслужено стигнаха до изравняване секунди преди почивката, когато Андони Ираола бе точен за 1:1. В добавеното време на първото полувреме Макси Лопес смълча трибуните на "Сан Мамес", след като се разписа за 1:2, след пас на Дармиан. Тимът на Атлетик не се предаде и след час игра Оскар де Маркос отново възстанови равенството - 2:2. В 67-ата минута Матео Дармиан наказа поредна грешка в отбраната на баските и оформи крайното 2:3.