Рууни с два гола в победата над Съндърланд

Уейн Рууни стана единственият играч, вкарал поне 10 гола в 11 поредни сезона от английската Висша лига, когато днес нападателят успя да реализира и двете попадения в победата на Манчестър Юнайтед над Съндърланд с 2:0 на "Олд Трафорд" в среща от поредния двадесет и седми кръг на първенството.

Първото полувреме не бе добро за нито един от отборите на терена, като Анхел Ди Мария показа много неуверени отигравания, за което бе и сменен на почивката с Аднан Янузай. Съндърланд не създаваше атаки, но се бранеше много добре.

След появата на Янузай Юнайтед заигра по-добре. В 65-ата минута Уес Браун бе изгонен за гостите, когато в сигуация срещу Фалкао той и О'Шей опитаха да спрат нападателя, О'Шей извърши нарушение, но бе изгонен Браун погрешка от съдията Роджър Ийст.

От дузпата Рууни откри с перфектно изпълнение - 1:0. Отново той в 84-ата минута сложи край на спора, когато при удар на Янузай топката се оказа в Рууни на празна врата и той отново оплете мрежата.

След победата Юнайтед застава пред Арсенал на третото място, като лондончани играят утре срещу Евертън.