Барса не сгреши при визитата си на Гранада

Барселона записа успех с 3:1 при визитата си на Гранада в среща от 25-ия кръг на Ла Лига. Иран Ракитич откри резултата след 25 минути игра, след удар отблизо - 1:0. Малко след почивката Луис Суарес удвои аванса на своя тим. Бившият играч на Ливърпул направи хубаво двойно с Ракитич и след това уругваецът прати топката в мрежата.

В 53-ата минута реферът отсъди дузпа за домакините след спорно падане на Лас при контакт с Бартра. Фран Рико бе точен от бялата точка и намали преднината на Барса. В 70-ата Суарес се измъкна от засадата, преодоля вратаря и подаде към свободния Меси, който само насочи на празна врата за 27-и си гол в Ла Лига. Останаха съмнения обаче, дали аржентинецът не е в засада при това положение.