Стадион: "Анфийлд", Ливърпул
Дата: 04.03.2015г.
Час: 22:00
Съдия: Лий Мейсън

На 4 март Ливърпул и Бърнли ще премерят сили помежду си в двубой от междинния 28-и кръг от английската Висша лига. На 26 декември миналата година тези два тима се срещнаха за първия път през настоящата кампания, като тогава "мърсисайдци" постигнаха минимална победа с 1:0, като единственото попадение в срещата беше дело на Рахим Стърлинг. Колкото до временното подреждане, то Ливърпул е пети с 48 спечелени точки, докато Бърнли е първия отбор в зоната на изпадащите с актив от 22 пункта.

Съставът на Брендън Роджърс вече успя да стабилизира представянето си във Висшата лига, тъй като отбора няма записана загуба от 14 декември миналата година. В последните си 5 мача от Висшата лига Ливърпул постигна 4 победи и 1 равенство. В началото на миналия месец "червените" записаха нулево реми в сблъсъка с градския им съперник Евертън. През уикенда пък те постигнаха важна победа с 2:1 на един от конкурентите за титлата - Манчестър Сити. За жалост на феновете на "мърсисайдци" тима отпадна от Лига Европа, бивайки отстранен от Бешикташ, след изпълнение на дузпи.

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс няма да може да разчита на част от своите играчи при двубоя с Бърнли този четвъртък. Това са контузените Брадли Джоунс, Лукас Лейва, Джордън Айб и Стивън Джерард. Наскоро подновилия тренировки пък - Джон Фланагън не се намира в оптимална физическа форма, а Мамаду Сако и Глен Джонсън остават под въпрос.

Бърнли от своя страна все още се опитва да излезе от зоната на изпадащите, редувайки загуба с равенство в последните си няколко мача от Висшата лига. През уикенда съставът на Шон Дайк загуби с 1:0 у дома от Суонзи Сити, само седмица по-късно, след като беше измъкнал точката от "Стамфорд Бридж", завършвайки наравно 1:1 срещу Челси.

Мениджърът на Бърнли няма проблеми с новоконтузени или наказани футболисти. Единствено Кевин Лонг, Матю Тейлър и Диън Марни са аут, продължавайки да се възстановяват от травми.

Прогноза: Ливърпул - Бърнли 2:0