Арсенал с победа на Лофтъс Роуд

Арсенал остава на една точка пред Манчестър Юнайтед на третата позиция във Висшата лига, след като днес на гости на Куинс Парк Рейнджърс отборът на артилеристите победи с 2:1 след голове на Жиру и Алексис Санчес, като същевременно отборът на Луис ван Гаал победи минимално на гости в Нюкасъл.

Всички голове паднаха след почивката, след като до полувремето предложеният футбол не бе най-атрактивен.

Още в 47-ата минута Росицки демонстрира намеренията си, когато премина през няколко човека и стреля добре, но Грийн изби. В 64-ата минута Жиру откри след добра игра на Гибс от ляво. Само 5 минути след това резултатът стана 2:0, когато Алексис получи топка от Гибс и навлезе в наказателното поле, като си намери място да стреля през Грийн.

В 76-ата минута Йозил бе близо до гола, но Грийн изби топката в гредата. 6 минути след това резултатът стана 2:1, като Чарли Остин успя да върне гол с изпълнение със завъртане, получил топка от Мат Филипс. До края и двата тима не успяха да стигнат до повече голове.