Бразилия обърна Франция насред Париж

Бразилия победи Франция с 3:1 в контрола, играна пред 80 000 зрители на "Стад дьо Франс". Воденият от Карлос Дунга тим обърна "петлите" от 0:1 до 3:1 и нанесе първа загуба на домакините на Евро 2016 от 1/4-финала на световното в Бразилия.

в 21-та Франция да откри резултата. Матийо Валбуена центрира от корнер, а Рафаел Варан с глава засече точно в мрежата. Пет минути преди края на полувремето обаче халфът на Челси Оскар изравни след взаимодействие с нападателя на Хофенхайм Фирмино, който се справи с Морган Шнейдерлин.

В 57-та минута Неймар получи страхотен пас и наниза втори гол за гостите, за пълен обрат. В 69-та минута пък Луис Густаво с глава засече центриране на Вилиан и направи 3:1 за Селесао, надскачайки трима бранители на съперника.