Да успокоиш съседа

Манчестър Юнайтед победи Манчестър Сити с 4:2 в мач от 32-кръг на най-популярното и конкурентно първенство в света. FUTBOL TV разказва за битката на "Олд Трафорд", насочвайки своето внимание към най-важните моменти от операцията по успокояването на "шумните съседи".

Герой на мача

Луис ван Гаал може да напише учебник, как се харчат 150 милиона паунда за нови футболисти, а сред титулярите пуска Ашли Йънг. Крилото, което дори феновете на Юнайтед бяха отписали. В дербито на Манчестър Йънг най-напред изравни резултата, а след това създаде още два гола - отначало изпрати топката на главата на Фелайни, а след това подаде на Смолинг.

Крепостта "Олд Трафорд"

Юнайтед няма загуба на "Олд Трафорд", ако води на почивката. Едва ли за това са мислили играчите на Сити, когато са се оттегляли в съблекалнята след първите 45 минути, но статистиката е зашеметяваща: 230 победи, 13 равенства и 0 загуби.

Слабостта на Сити срещу отборите от топ 4

През този сезон Сити необичайно трудно провежда мачовете си с основните конкуренти и може би това обяснява мястото на "гражданите" в таблицата за класиране. Единствената победа на шампиона е срещу градския съперник през първата част на сезона. В това отношение тук идва добрата новина за феновете на Сити, че до края на сезона отборът няма мачове с големите тимове. Какво обаче мислят по въпроса Тотнъм, Суонзи и Саутхемптън - това вече е отделна тема.

Агуеро отбеляза стотното си попадение в Англия

Серхио Агуеро отбеляза дубъл на "Олд Тарфорд" и с това закръгли сметката си в Англия на сто попадения. Спорд статистиката, това е най-бързата стотачка в историята на Сити. Освен това, аржентинецът вече има 19 гола през този сезон, изравнявайки се по този показател с Диего Коща и Хари Кейн.

Юнайтед е сред лидерите с голове, отбелязани с глава

Маруан Фелайни в 27-та минута изведе Юнайтед напред в резултата, вкарвайки десетия гол с глава на своя отбор. В края на срещата Смолинг довърши противника, отличавайки се от "втория етаж" и изведе Юнайтед на трето място в лигата по този показател. Сега повече имат само УБА (12) и Уест Хем (15).

Компани

Интересното е, че капитан на Сити в този мач бе Хесус Навас. Именно със спада във формата на Компани се свързват основните неуспехи на "гражданите" и тук специалистите са много прави. Всички грешки на Винс са повече очевадни и фатални за Сити и няма нищо изненадващо, че белгиецът бе изваден на почивката, след като Клатенбърг си затвори очите и му спести червен картон.

Предвидливият Мойс

Нека обърнем внимание и на един факт, който по една или друга причина някак си остава незабележим. Кои през този сезон са героите на Юнайтед? Фелайни и Мата - и двамата бяха закупени по времето на Дейвид Мойс. А спомняте ли си за приказките в началото на сезона, че клубното ръководство възнамерява да е раздели с белгиеца и испанеца. Е, не го направи. Сега няма да се връщаме назад и да си спомняме и за това, че на Мойс трябваше да бъде дадено повече време. Истината е, че в момента Юнайтед разполага с опорен полузащитник с най-широки функции, като белгийският футболист доказва своето майсторство във всеки един мач. Впрочем, за да стане пълен комплекта, липсва само Янузай. Дали формата на Мата и Фелайни през този сезон не е намек за това какво може да очакваме от Аднан по-нататък?

Манчестър Юнайтед е на четири победи от Шампионска лига

За да играе един отбор в Шампионска лига, той трябва да събере 75 точки, поне тенденцията през този сезон е такава. До края на сезона остават 6 мача, а Юнайтед има 65 токи, т.е. за да са спокойни Ван Гаал и компания, те трябва да запишат още 4 победи. Дали това ще се случи, вече няма как да знаем, но "червените дяволи" са изправени пред тежки изпитания - гостувания на Евертън и Челси и домакинство на Арсенал. А и кой е казал, че мачовете срещу Кристъл Палас и Хъл Сити ще са леки?