Челси победи Манчестър Юнайтед

Челси излиза на 10 пункта пред втория в класирането - Арсенал, след като днес успя да победи Манчестър Юнайтед на "Стамфорд Бридж" с 1:0. По този начин Юнайтед остава трети с точка зад артилеристите, които в този тридесет и трети кръг на Висшата лига не играят поради участието си в полуфиналната среща от ФА Къп срещу Рединг.

Юнайтед започна много силно гостуването си в Лондон, като владееше над 60% от кълбото през първите 35 минути и непрестанно атакуваше съперника. Жозе Моуриньо подходи дефанзивно към срещата като прие играта на своя противник и използваше контрата за опасни атаки. Именно в една такава ситуация в 38-ата минута Джон Тери отне топката от Фалкао в центъра след незабелязано от съдията нарушение срещу нападателя, кълбото достигна до Оскар, който с пета успя да заблуди отбраната на гостите и да намери Азар на добра позиция, той навлезе в наказателното поле на скорост и стреля през краката на Де Хеа за 1:0.

Във втората част Челси започна по-добре, като при нова грешка в центъра на Юнайтед Дрогба се откъсна срещу Де Хеа, бе застигнат от Смолинг, но успя да стреля, кълбото се отклони от бранителя и прехвърли вратаря, фалцирайки се извън вратата, където бе Азар, който с акробатично отиграване успя да нацели само гредата.

В 61-ата минута опасност за Куртоа създаде МакНеър с добър удар от далечна дистанция, който създаде паника и в наказателното поле. Последва ситуация пред Фалкао, който излезе сам срещу вратаря, но заложи на силата и не нацели вратата, топката се отклони от външната страна на гредата.

В 70-ата минута Ди Мария и Янузай се появиха за Мата и Йънг, но с тях играта на гостите не се подобри. В крайна сметка и след 4 минути добавено време Челси задържа аванса си.