Арсенал на финал след победа над Рединг в продълженията

Арсенал и Рединг се срещнаха на "Уембли" за полуфиналната среща от най-старото състезание в света - ФА Къп. Днес след резултат от 1:1 в редовното време се стигна до продължения, в които Санчес успя да реализира второто си попадение в мача и да изпрати своите на финал, където ще очакват победителя от утрешния мач между Астън Вила и Ливърпул.

Срещата започна добре за Арсенал с положения пред Уелбек и Мертезакер. Рединг отговори със създадено положение от Джейми Маки. Макар Рединг да се справяше отлично в играта си артилеристите владееха повече топката в тази част, като успяха да достигнат до гол в 39-та минута чрез Алексис Санчес. Йозил получи топката на добра позиция и копна топката по прекрасен начин за Санчес, който овладя и премина през МакКлийри преди да стреля от непосредствена близост за 1:0.

В 54-ата минута Гарат МакКлийри успя да върне гол след един тъч дълбоко в половината на противника. Погребняк бе намерен тук и той успя да навлезе в наказателното поле преди да копне кълбото към втората греда, където с приплъзгане и от воле МакКлийри стреля в Гибс преди кълбото да бъде избито от Шчесни във вратата за 1:1.

В 67-ата минута Уилямс можеше да вкара за Рединг след прекрасна игра на Маки, който му предостави топката на позиция за стрелба в полето на "топчиите". 3 минути след това Габриел Паулища стреля опасно след подаване от статично положение за удар с глава, но Федеричи спаси с добра проява.

В 83-ата минута Чалоба стреля добре, но Шчесни спаси в корнер. След ситуацията Арсенал атакува бързо и Жиру изведе Рамзи на стрелкова позиция, от която той нацели гредата. В 87-ата минута пък Рединг контраатакува и Погребняк пропиля прекрасен шанс сам срещу Шчесни. Така се стигна до продълженията.

Арсенал надигра своя опонент в първото продължение, в което се откри добър шанс за Рамзи в 104-ата минута, а минута след това Алексис Санчес отново вкара за 2:1, когато той навлезе в наказателното поле и стреля ниско, а Федеричи изби топката отново в краката му, след което бе наказан.

След почивката отново по-добрата игра предложиха "артилеристите", като в 112-ата минута Жиру нацели гредата при една нова контра и удар по земя. Към края на тази част Рединг хвърли всички сили в атака и затисна опонента, но в крайна сметка Арсенал достигна финала след 2:1.