Венгер: Играчите на Рединг бяха готови да умрат на терена

Н. Гавазов

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер сподели мнението си за срещата с Рединг от полуфиналите на Купата на Англия. Както е известно, "артилеристите" победиха съперника си с 2:1, като успехът дойде много трудно, едва в допълнителните полувремена на мача.

"Наистина, това бе много тежък мач. Те много добре се защитаваха, а ние не можехме да намерим своя ритъм. бяха много добри в борбата, а ние се сражавахме с тях, всичко бе 50 на 50. Те се намираха на друга планета по отношение на мотивацията. не им бе лесно да стигнат до полуфинал и такива отбори, като Рединг, не се предават. Това е шансът им в целия живот. Те бяха готови да умрат на терена, за да попаднат във финала и ние може да им благодарим за техните усилия. Контролирахме играта през първото полувреме, но след почивката инициативата бе тяхна. бяха агресивни, а ние допуснахме да загубим много топки. Всички искат да спечелят трофея. Ще завършим сезона, а след това ще се върнем тук, за да направим всичко възможно за победата", заяви Венгер.