Шчесни: Съчувствам на Федеричи, аз минах през подобно нещо

Вратарят на Арсенал Войчех Шчесни сподели мнението си за играта на вратаря на Рединг Адам Федеричи в полуфиналния мач от Купата на Англия. Както е известно, "артилеристите" победиха съперника си с 2:1 след допълнителни полувремена, като в голяма степен това се дължеше на добрите действия на австралийския страж.

"Радвам се, че продължаваме напред, но мисля, че Федеричи бе великолепен. Той игра мача на живота си и те получиха допълнителни 30 минути благодарение на неговата игра. Той бе най-добър на терена. Съчувствам му, аз минах през подобно нещо", заяви Шчесни.

Както е известно, Арсенал вкара победното попадение след груба грешка на Федеричи, който не успя да хване топката между краката си. Подобна грешка допусна Шчесни през 2011 година във финалния мач за Купата на Лигата срещу Бирмингам.