Арсенал и Челси не си вкараха

Челси спечели нова точка към титлата във Висшата лига тази година, след като днес в среща от поредния тридесет и четвърти кръг отборът на Жозе Моуриньо гостуваше на Арсенал на "Емирейтс Стейдиъм", от където си тръгна без да допусне или да вкара гол при 0:0. Така със 77 точки "сините" остават много напред пред конкурентите си - Ман Сити и Арсенал с по 67.

През първата част и двата отбора имаха претенции за дузпа - Челси на цели 3 пъти. Арсенал завърши полувремето с натиск, но така и не реализира положенията си. Очевидно бе, че гостите няма да се хвърлят за успеха и Арсен Венгер опита да промени нещата с пускането на Уелбек на терена и Уолкът към края. Вратата на Куртоа обаче оцеля до самия край, където близо до гол бе Йозил, намерен на добра позиция от Монреал, както и Уелбек мигове преди последния сигнал.

По този начин Челси остава на 6 точки от титлата с 5 оставащи срещи до края на сезона. Арсен Венгер продължава да търси победа срещу Жозе Моуриньо след 6 равни и 7 загуби.