Каляри с важна победа за борбата си за оцеляване

Каляри постигна важна победа с 3:1 като гост на Фиорентина в мач от 32-ия кръг на Серия А. Така "виолетовите“ са на път да се простят с участие в европейските клубни турнири догодина.

Те влязоха по ужасен начин в срещата на "Артемио Франки“, като допуснаха попадение още в 7-ата минута. Диего Фариас центрира точно пред вратарското поле, а там Дуйе Чоп беше на точното място и засече в близкия долен ъгъл. Хърватинът удвои преднината на тима си в 59-ата минута след ново добро взаимодействие с Фариас.

Фиорентина върна интригата в 74-ата минута, когато Хуан Варгас даде извеждащо подаване за Алберто Джилардино и опитният нападател нямаше проблеми да намали.

Всичко приключи в третата минута от даденото продължение, когато Фариас с красив гол окончателно прекърши надеждите на домакините.

Каляри излезе 18-и с 24 точки, като изостава със 7 от намиращия се пред себе си тим на Аталанта. Фиорентина пък остава шести с 49 пункта, а Сампдория ги води с точка на петата позиция.