Юве би Реал, но интригата остава за реванша (видео)

Ювентус записа успех над Реал Мадрид с 2:1 в първия сблъсък от 1/2-финалите в Шампионската лига. Двубоят за "Старата госпожа" започна отлично, след като Алваро Мората откри резултата още в 8-ата минута. Тевес пробва удар, Касийяс успя да отклони топката с върха на пръстите си и тя попадна в Мората, който отблизо не сгреши - 1:0. При тази ситуацията играчите на Реал имаха претенции за засада на голмайстора, но реферът засече попадението.

Вторият гол за Юве бе дело на Карлос Тевес от дузпа в 58-ата удвои аванса. Голмайсторът бе повален от Даниел Карвахал в наказателното поле и съдията отсъди наказателен удар, който бе реализиран - 2:0.

За Реал голът бе дело на Кристиано Роналдо в 26-ата минута. CR7 от близо с глава засече центриране на Хамес Родригес. Това беше гол №76 за португалеца в Шампионската лига, с което той изпревари големия си съперник Лионел Меси.

В края на мача Йоренте премина през защитата и вратаря на Реал, след грешка на Варан, но головият му финален пас бе пресечен. В добавеното време Йоренте и компания бяха много близо до трети гол, но с добрите си изяви Касийяс запази интригата за реванша.