Крузейро препъна Ривър Плейт, Гуарани се оказа по-силен от Расинг

В петък сутрин в Южна Америка се състояха някои от първите четвъртфинални срещи от Копа Либертадорес - местният вариант на УЕФА Шампионска лига. Гуарани (Перу) победи с 1:0 Расинг (Аржентина) с 1:0, като единственият гол бе дело на Бенитес в 84-та минута. Лойо от гостите получи червен картон в 41-та минута.

По-интересният двубой се състоя на "Монументал" в аржентинската столица, където Ривър Плейт претърпя поражение с 1:0 от гостуващия Крузейро.

Мачът започна с първоначален натиск от страна на гостите. Към средата на полувремето домакините изравниха играта, а преди почивката установиха пълен контрол върху събитията на терена. Аржентинците продължиха да доминират и през второто полувреме. Противно на очакванията и показаното от двата отбора, гол получи по-добрият отбор.

В 82-та минута Габриел Шавиер получи топката в наказателното поле, успя да преодолее отбранителните редути на противника и стреля от близко разстояние. Бароверо отби топката, но тя попадна в Маркиньос, който бе безпощаден.

Реваншите са след седмица. Победителите ще се срещнат помежду си в полуфиналите.

По-рано Емелек победи с 1:0 Тигрес, а Санта Фе се наложи със същия резултат над Интернационал.