Стадион: "Ювентус Стейдиъм", Торино
Дата: 23.05.2015г.
Час: 19:00
Съдия: Лука Банти

Този сезон става все по-добър за Ювентус с всяка изминала седмица, след като в изминалата седмица клубът спечели десета Копа Италия и сега е на път да се бори за първия в 117-годишната си история требъл от трофеи.

Обратното може да се каже за Наполи, който тотално се срина в последния месец. Изглеждаше, че този отбор преживя тежкия си период през март след няколко поредни добри резултата, но в миналата седмица видяхме разочарование след загуба от Емполи с 4:2.

Целта пред домакините сега е Шампионска лига, където финалът срещу Барселона е на 6-ти юни. Любопитно е, че ако Барса спечели локалната Купа на краля другата седмица, то финалът ще определи кой от тези два отбора ще спечели требъл тази година.

Масимилиано Алегри има още два мача да размисли преди да определи своя тим за финала, а първият е именно този, при който избягване на загуба ще означава втори пореден сезон без поражение у дома за "Старата госпожа".

Очаква се бианконерите да дадат почивка на редица имена след финала за купата, но дори без ключови играчи настроението в клуба е твърде високо за провал.

Всичко освен победа пък ще затрудни Наполи в това тимът да завърши в местата на Шампионска лига. Съдбата на тима зависи и от Рома и Лацио

Конкретно откъм състави, Лихтщайнер е наказан за домакините, а Тевес, Пирло и Киелини вероятно ще получат почивка. След като бяха наказани през седмицата Маркисио и Мората могат да започнат. Междувременно Кулибали е наказан за гостите, така че Бритос може да застане до Раул Албиол. Игуаин вероятно ще започне срещата, а Мертенс ще запази мястото си след два гола срещу Чезена.

В предната среща между тези отбори в кампанията Наполи загуби от Юве след 3:1, а феновете сега ще искат нова победа.

Прогноза: Ювентус - Наполи 2:1