Аржентина разпиля Парагвай и отива на финал

Аржентина записа впечатляващ успех на Копа Америка, разгромявайки Парагвай с 6:1 във втория 1/2-финал на надпреварата, която се провежда в Чили. Така "гаучосите" отиват на финала на 4 юли, където ще премерят сили именно срещу отбора на домакините.

С два гола и една асистенция за успеха на Аржентина се отчете нападателят на Манчестър Юнайтед Анхел ди Мария. Поредният невероятен мач изигра капитанът на тима Лионел Меси, който беше в основата на три от попаденията за тима си и логично беше избран за Играч на мача.

В 15-ата минута Рохо откри резултата. Меси центрира прекрасно в наказателното поле и Рохо засече топката, за да даде аванс на страната си в резултата. Второто попадение за Аржентина падна в 27-ата минута, като негов автор стана Хавиер Пасторе, а в ролята на асистент отново се изяви Лионел Меси. Играчът на Барса намери Пасторе пред наказателното поле, който успя да отправи силен удар по земя - 2:0.

В 43-ата минута парагвайците върнаха интригата чрез попадение на Бариос. Валдес успя да спре аржентинска атака и с глава пресече топката като след това тя попадна в неговия съотборник, който със силен удар матира стража на противника. Още в началото на втората част, вихрена атака завърши с гол за Аржентина. Топката попадна у Анхел ди Мария отляво на вратата, който отблизо не сгреши и направи резултата 3:1.

В 53-ата минута играчът на Манчестър Юнайтед уби всякаква интрига в мача, след като вкара второто си попадение, след като завърши много добра аржентинска атака. Десет минути преди края Серхио Агуеро направи резултата 5:1, след като засече с глава в мрежата центриране на Ди Мария. Крайният резултат оформи Игуаин в 83-ата минута, след като се възползва от разбъркване пред вратата на Парагвай, като асистенцията бе записана на Меси.