Уест Хем с историческа победа над Ливърпул (видео)

И. Ангелов

В среща от четвъртия кръг на английската Висша лига отборът на Уест Хем Юнайтед успя да победи на гости на "Анфийлд" и Ливърпул с 3:0. Това е историческа победа за лондонския клуб, който никога от основаването на елита на Англия не е постигал победа на този терен. За успеха се разписаха Ландзини и Ноубъл.

Гостите започнаха ударно срещата с гол още в 3-ата минута, когато младият дебютант Мануел Ландзини завърши добро центриране на Арън Кресуел от ляво. В случая имаше и грешка на бранител в червено.

В 9-ата минута Фирмино бе близо до гол за Ливърпул с удар от дистанция, но той нацели гредата. В 29-ата минута резултатът стана 2:0 отново след грешка на бранител. Тук Ловрен загуби топката на опасна позиция срещу Ландзини, последваха няколко възможности за удар, в крайна сметка топката достигна до Ноубъл на стрелкова позиция и без подготовка той не остави шанс за Миноле.

Във втората част нещата за Ливърпул не се подобриха. Още в 52-ата минута Кутиньо получи втори жълт картон и напусна играта след остро влизане срещу Пайет. Така задачата на домакините стана още по-трудна, макар в 78-ата минута и Ноубъл да бе изгонен директно и силите да станаха изравнени. Това обаче не попречи на "чуковете" да стигнат и до трети гол в 91-ата минута. Само 3 минути след като Диафра Сако нацели гредата на Миноле, той реализира за крайното 3:0.