Тотнъм и Евертън не си вкараха в Лондон (видео)

И. Ангелов

Тотнъм посрещна Евертън на "Уайт Харт Лейн" в среща от поредния четвърти кръг на английската Висша лига. Не може да се твърди, че пред двата отбора днес нямаше добри възможности за гол, дори напротив, но без вкарани попадения двата отбора си тръгнаха с по една точка след края на деветдесетте минути футбол.

Тотнъм започна по-добре днес, като пресираше опонента, който търсеше как да задържи повече топката. В 17-ата минута грешка на Уокър на опасна позиция даде шанс на Клевърли да стреля, но Лорис спаси вратата си. В 28-ата минута Хауърд стори същото срещу Мейсън. В 34-ата минута отново Шадли намери Мейсън на добра позиция, но пак Хауърд задържа своите в мача с прекрасно спасяване.

През второто полувреме близо до гол бе Лукаку в 57-ата минута, намерен от центриране на Овиедо, но той пропусна. Последваха възможности пред Дайър и Коне, но резултатът остана 0:0.