Барса победи Малага минимално (видео)

В среща от втория кръг на испанската Ла Лига, Барселона прие Малага на своя "Камп Ноу" и успя да победи благодарение на единствено попадение на Томас Вермален с 1:0. По този начин каталунците съхраниха перфектния старт след победата миналата седмица.

До почивката Барселона притискаше своя опонент, но гостите се бранеха добре и задържаха резултата. Масчерано нацели гредата в 26-ата минута, а и на два пъти домакините имаха основания да търсят дузпа.

В 58-ата минута Меси бе близо до гол, но Камени парира. Още на два пъти в последвалите 10 минути вратарят лиши аржентинския нападател от гола. В 73-ата минута обаче при центриране на Суарес Камени изби топката, тя попадна във Вермален и без подготовка той успя да открие резутлата.

В самия край на срещата гостите имаха голяма възможност да изравнят когато при една контра Чарлс бе на добра позиция, но Алба попречи на нападателя.