Милан победи Емполи на Сан Сиро (видео)

Милан прие Емполи на "Сан Сиро" в среща от поредния втори кръг на италианската Серия А. Днес домакините успяха да победят своя опонент с 2:1 благодарение на попадения от Карлос Бака и Луис Адриано, докато единствено Рикардо Сапонара реализира за гостите.

В 16-ата минута днес Милан поведе в резултата. Домакините използваха контрата когато Адриано пое топката дълбоко в собственото поле, подаде перфектно през средата на отбраната в краката на Бака, който се пребори с Дзамбели преди да заобиколи Скорупски и да вкара в празната врата за 1:0.

4 минути след това Емполи изравни, възползвайки се от грешка на домакините в отбрана. Макароне намери Сапонара тук, той се справи с Де Йонг и стреля през Лопес от близо - 1:1. До почивката Пучарели бе близо до гол на два пъти за гостите.

Крайният резултат бе оформен в 69-ата минута след центриране на резервата Джакомо Бонавентура към Адриано, който с глава не остави шанс на Скорупски - 2:1.