Карпи - Интер: Нерадзурите ще вземат своето

Стадион: "Алберто Бралия", Модена
Дата: 30.08.2015г.
Час: 21:45
Съдия: Давиде Маса

Карпи приема Интер в първия си домакински мач от сезона и ще се опита да заличи впечатленията от представянето си в първата среща, която загуби от Сампдория с 5:2. През първото полувреме "бианкоросите" се сблъскаха със суровата реалност на Серия А, когато получиха пет гола, но надеждите на феновете са свързани с представянето на хората на Фабрицио Кастори след почивката. През вторите 45 минути гостите изчистиха брака в играта си, стабилизираха взаимодействието между линиите и не само, че не допуснаха повече голове, но успяха и да поразят вратата на своя съперник.

Първият мач за Интер протече по-различно. "Нерадзурите" атакуваха Аталанта през всичките 90 минути и усилията на миланци бяха възнаградени в допълнителното време - точен удар на Стеван Йоветич донесе трите точки. След мача Роберто Манчини подложи на критика играта на своите възпитаници, но общо взето настроението в лагера на Интер остава позитивно. Клубът извърши някои покупки през лятото, които подсилиха тима, а играта в защита в мача с неудобните бергамци дава надежди, че през този сезон "нерадзурите" няма да повторят миналогодишното постижение, когато допуснаха 48 гола.

Мбакогу от домакините се намира в лазарета. Що се отнася до гостите, Видич все още не е готов за игра. Контузен е Додо, а под въпрос е участието на Икарди и Брозович. Маурисио поиска замяна в мача с Аталанта и по последни данни няма да играе в днешната среща.

Интересен мач, с оглед на това, че Капри се славеше с железобетонна защитата в Серия В, а Интер показа добър отбранителен футбол срещу Аталанта, позволявайки на съперника да отправи само един удар. Предполага се, че миланци ще бъдат активната страна, но хората на Манчини ще трябва да покажат много повече, отколкото в двубоя с Ааланта, ако искат да победят.

Прогноза: Карпи - Интер 0:1