Дортмунд победи Херта (видео)

В срещата си от третия кръг на германската Бундеслига Борусия Дортмунд продължи да следва Байерн Мюнхен и двата отбора регистрираха по 3 победи от новата кампания. Днес на "Сигнал Идуна Парк" домакините се разправиха с Херта Берлин с 3:1 след голове от Хумелс, Обамеянг и Рамос.

Домакините започнаха добре, като принудиха рано противника да се брани с всички 11 човека зад топката. Въпреки това обаче в 27-ата минута Кагава получи пас от корнер и премина през бранител преди да намери Хумелс на втора греда за 1:0.

В 51-ата минута отново след прекрасна игра на Кагава домакините вкараха чрез Обамеянг. Този път японецът копна топката над отбраната за Гинтер, а десния бек пусна топката за Обамеянг и завършек от непосредствена близост.

В 78-ата минута Саломон Калу върна гол за гостите, възползвайки се от парирания удар на Дарида - 2:1. В 93-ата минута всичко завърши Адриан Рамос, който беше намерен по хитър начин от Мкхитарян с пета за удар и 3:1.