Суонзи победи Юнайтед на Либърти Стейдиъм (видео)

И. Ангелов

Суонзи Сити прие Манчестър Юнайтед в среща от четвъртия кръг на английската Висша лига, като днес домакините успяха да победят с 2:1 своя опонент. Андреа Аю и Бафетимби Гомис станаха първите хора, вкарали във вратата на Серхио Ромеро за Юнайтед тази година, а Хуан Мата вкара за гостите днес.

В първата част голове не паднаха и макар Юнайтед да владееше повече топката, то по-добрите положения бяха пред Суонзи, и по-конкретно Гомис и Сигурдсон. Слабата игра на Ромеро с крака пък даде шанс на Шелви да стреля от далеч.

В 48-ата минута при едно включване на Шоу по фланга той центрира за Рууни в наказателното поле, нападателя се размина с топката и на втора греда Мата реализира от близо за 1:0.

В 58-ата минута Гари Монк реагира с пускането на Ки в средата на терена, където тимът му губеше битката. Това подейства мигновено и Суонзи започна да организира атаки към Ромеро. Само 3 минути след промяната преминалият на фланга Гилфи Сигурдсон центрира на главата на Андре Аю и това бе 1:1. Още 5 минути след това Аю центрира по прекрасен начин с външната част на крака за Гомис, който избяга от опеката си и отново матира Ромеро за пълния обрат.

Ван Гаал опита да промени играта на своите с пускането на Йънг, Карик и Фелаини в игра, но освен едно добро положение, пропиляно от Рууни, до повече не се стигна до края.