Агуеро се развихри за няколко минути и донесе разгромна победа на Сити (видео)

В. Мухарски

Манчестър Сити разгроми Нюкасъл с 6:1 на своя "Етихад Стейдиъм" в среща от кръга на Висшата лига. Начало на головата фиеста днес даде Александър Митрович, който откри резултата в 18-ата минута. Той не остави шанс на стража на Сити, след като засече с глава центриране на Вайналдум. Малко след това "свраките" стигнаха до нов гол, който реализира Перес, но бе отменен заради засада, а след това Митрович пропусна нови две ситуации.

В 42-ата минута Серхио Агуеро изравни. Давид Силва центрира към далечната греда, Фернандиньо свали към Агуеро, който плонжирайки стреля с глава - 1:1. След почивката гражданите се развихриха и дъжда от голове във вратата на гостите бе краткотраен, но ефективен. В 49-ата Серхио Агуеро направи пълен обрат с втория си гол в мача. Мбабу подари топката на Де Бройне, който намери Силва, а испанецът пусна към Агуеро, който стреля и след рикошет топката влезе в левия ъгъл. Секунди по-късно голмайсторът на Сити оформи своя хеттрик, след като получи асистенция от Де Бройне и завърши точно атаката - 3:1. Де Бройне направи 4:1 в 53-ата минута след хубав техничен удар от въздуха.

В 60-ата минута Агуеро вкара четвъртия си гол в мача с удар в далечния ъгъл, а две минути след това закръгли сметката си на пет гола, засичайки на далечната греда центриране на Де Бройне. Малко след това аржентинецът бе заменен под бурните аплодисменти на феновете, а до края на мача до нов гол така и не се стигна.