Барса с нова загуба (видео)

Барселона записа второ поредно поражение в Примера дивисион, след като днес загуби при визитата си на Севиля с 1:2 в среща от 7-ия кръг на Ла Лига. Трябва да се отбележи обаче, че наставникът на Барса Луис Енрике не можеше да разчита на двама от най-важните си играчи - Лионел Меси и Андрес Иниеста. Двамата пропуснаха срещата на "Рамон Санчес Писхуан" поради контузии.

Иначе баските поведоха с две попадения в началото на втората част, след като Михаел Крон-Дели (52) и Висенте Ибора (58) бяха точни за своя тим. Каталунците върнаха едно попадение от дузпа, като точен бе Неймар 15 минути преди края на редовното време. Освен това, възпитаниците на Луис Енрике удариха и три греди и така не успяха да се спасят от загубата.

Преди изиграването на останалите мачове от кръга Барселона остава на трето място в класирането с 15 точки, колкото има и вторият Селта. Лидер е Виляреал с 16 и мач по-малко, а Реал Мадрид на този етап е четвърти с 14 точки. Севиля от своя страна е на десета позиция с осем точки.