Какво се случва с Челси? Сините губят у дома от Саутхемптън (видео)

В. Мухарски

Челси загуби с 1:3 на своя “Стамфорд Бридж" от Саутхемптън и записа четвъртата си загуба от началото на сезона във Висшата лига. В 10-ата минута Вилиан откри резултата за "сините" с много красиво попадение от пряк свободен удар. Играчът на Челси изненада Маартен Стекеленбург с много красив шут, който го прехвърли и след рикошет в лявата му греда влетя в мрежата за 1:0.

Две минути преди края на първата част Пеле свали дълго подаване към връхлитащия Стивън Дейвис, който с мощен шут направи 1:1. След час игра Гари Кейхил сгреши в собствената си половина и подари топката на гостите. Грациано Пеле успя да изведе Садио Мане, който сам срещу Бегович не сбърка - 2:1. Малко преди това домакините претендираха за дузпа за нарушение на Стекеленбург срещу Радамел Фалкао. Реферът показа жълт картон за симулация.

“Светците" нанесоха своя финален удар в 72-ата минута. Тогава Еден Азар направи грешка, след която гостите бързо контраатакуваха. Мане намери Пеле и нападателят стреля без забавяне по диагонала за крайното 3:1.