Англия с девета поредна победа в групите

Английският национален отбор остава перфектен в представянето си в пета група на квалификациите за финалите на Евро 2016 във Франция. Днес и без своя капитан Уейн Рууни "Трите лъва" успяха да победят Естония, като това стана благодарение на попадения на името на Тио Уолкът и Рахим Стърлинг - 2:0.

В първото полувреме днес англичаните заслужиха да са напред в резултата след няколко положения. Чак в 45-ата минута обаче Рос Баркли пое топката дълбоко в половината на противника и подаде прекрасно за Уолкът, който овладя в наказателното поле и спокойно завърши през Аксалу за 1:0.

Във втората част статуквото се запази, а Баркли продължи да блести. Той бе близо до гол в 75-ата минута. В 83-ата минута Джейми Варди се появи в игра на мястото на Уолкът и само след 2 минути той асистира за Стърлинг и гол от непосредствена близост, с който бе оформен крайният резултат - 2:0.

Така англичаните остават с 9 победи от 9 срещи в пета група, следвани от Швейцария, която победи Сан Марино със 7:0 днес, но има 18 пункта, с 9 по-малко от лидера. Словения е на трета позиция след равния си мач с Литва днес - 1:1.