Испания с успех срещу Люксембург и класиране на Евро 2016

Испания се наложи с 4:0 над Люксембург в мач от трета квалификационна група, който се игра на стадион "Лас Гаунас" в Логроньо. През първата част домакините имаха преимущество, но реализираха само едно от създадените положения. В 42-ата минута Санти Касорла откри резултата.

След почивката две попадения добави Пако Алкасер. В 67-ата минута той удвои аванса на своя тим, след асистенция на Фабрегас, а в 80-ата направи резултата класически, като този път Жорди Алба даде головия пас. Санти Касорла също успя да вкара втори гол, като това стана пет минути по-късно, с което бе оформен и крайния резултат.

Лошата новина за щаба на испанците бе контузията на Давид Силва, който напусна терена принудително. Очаква се в следващите часове да стане ясно колко време той ще отсъства от игра. Алваро Мората също получи травма, като и неговото състояние още не е ясно.

Така все пак Испания постигна целта си и се класира за европейските финали догодина.