Базел и Фиорентина поделиха по точка

Базел и Фиорентина не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в двубой от 5-ия кръг в група "I“ на турнира Лига Европа. Федерико Бернардески откри резултата в 23-ата минута на мача, завършвайки бърза контраатака на своя тим. В 26-ата минута "виолетовите" останаха с десет души след червен картон на Ронкалия.

В 32-ата минута гостите удвоиха преднината си с втори гол на Бернардески, който бе изведен на добра позиция от Никола Калинич. В 40-ата минута капитанът на Базел Марек Сухи намали преднината на гостите на 1:2. В 74-ата минута домакините изравниха резултата чрез Мохамед Ел Нени, който се разписа с удар от границата на наказателното, след като бе оставен непокрит при изпълнение на ъглов удар за Базел.