Ливърпул със заслужен успех над Бордо

Ливърпул победи Бордо с 2:1 на своя "Анфийлд" в среща от груповата фаза на Лига Европа. Мърсисайдци бяха по-добрият тим и напълно заслужено стигнаха до успеха. Срещата ще се запомни най-вече със спорните решения от страна на рефера, който отмени два гола на домакините (единият не заслужено), а освен това им свири спорна дузпа.

Малко изненадващо Анри Сайве откри резултата в 33-ата минута. Миньоли задържа дълго време топката и реферът отсъди двоен фаул в наказателното поле. Сайве имаше и голяма доза късмет, а неговия удар се оплете в мрежата.

В 38-ата минута Кристиан Бентеке се строполи в наказателното поле, след съприкосновение със съперников играч. Джеймс Милнър превърна дузпата в гол за 1:1. Самият Кристиан Бентеке вкара победния гол в добавеното време на първата част.

След почивката "червените" продължиха да бъдат по-активни, но в крайна сметка до нов гол не се стигна. Така Ливърпул продължава напред в Лига Европа, а Бордо отпада от турнира.