Фантастична жълто-черна четворка срещу Щутгарт

Борусия Дортмунд записа домакински успех с 4:1 срещу отбора на Щутгарт в среща от 14-ия кръг на Бундеслигата. Домакините бяха по-добрият отбор и зарадваха феновете на "Сигнал Идуна Парк".

След само три минути игра Кастро откри резултата при една добавка, след като преди него Мхитарян бе опитал късмета си - 1:0. Обамеянг удвои аванса на своя тим с попадение в 19-ата минута, след хубав прехвърлящ удар.

Дивади намали пет минути преди почивката и до известна степен върна интригата в мача до автогола на Нидермайер в 65-ата минута, с който "жълто-черните" си върнаха аванса от два гола. В 91-ата минута Обамеянг оформи крайния резултат с втория си гол в мача.

Така Дортмунд е 2-ри в класирането с 32 точки в актива си - на 8 точки от лидера Байерн. "Швабите" са 16-и с актив от 10 точки.