Дузпа носи трите точки на Ливърпул срещу Суонзи

Ливърпул постигна минимална домакинска победа над Суонзи с 1:0 на своя "Анфийлд" в среща от 14-ия кръг на Висшата лига. През първата част пред домакините се откри само една добра възможност за гол. Опит на Уилямс да изчисти топката пред Айб, но играчът на гостите разтресе гредата на собствената си врата.

След почивката падна единственото попадение. В 62-ата минута Джейм Милнър бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Тейлър в наказателното поле.

Трябябва да се отбележи, че за домакините в игра се появиха Стъридж и Хендерсън, които страдаха от контузии в последно време.

След успеха си "Червените" събраха 23 точки в актива си и тимът се изкачи до 6-ото място в класирането, което до момента бе заемано от Кристъл Палас.