Ливърпул може да отстрани Саутхемптън от купата

Стадион: "Сейнт Мери", Саутхемптън
Дата: 02.12.2015г.
Час: 21:45
Съдия: Робърт Мадли

Купата на лигата противопоставя два тима от Висшата лига на Англия на "Сейнт Мерис Стедиъм" във фазата на четвърт-финалите на състезанието. Тук осемкратният носител на трофея Ливърпул се среща с отбор, който никога не е печелил златото, но беше финалист през 1979-та година.

"Светците" ще използват тази среща за да възвърнат формата, която напоследък доста се развали. Роналд Куман не успява да донесе динамичната игра от предните два сезона, като в последните 6 срещи видяхме 2 равни, 2 победи и 2 загуби - картината на кампанията на домакините. Последната среща обаче бе загуба от един от лидерите в лигата - Ман Сити с 3:1. До тук в Купата Саутхемптън стигна като отстрани МК Донс със 6:0 и Астън Вила с 2:1.

Сега Хосе Фонте е под въпрос след травмата, която получи срещу Сити, докато Джей Родригес остава аут до януари. Грациано Пеле пропусна мача с "гражданите" поради наказание и сега се очаква да започне.

За Ливърпул Даниел Стъридж и Джордан Хенресън са на линия отново, но не бяха използвани като резерви в последната среща на тима. Сега обаче има шанс да ги видим в игра. Филипе Кутиньо получи почивка след получен проблем в бедрото, но Клоп заяви, че той е готов за игра. Лукас също може да освежи средната линия.

Юрген Клоп приповдигна духа и формата в Ливърпул след пристигането си. Последния трофей за Ливърпул от голям турнир дойде именно в Купата на лигата през 2012-та година, и сега тимът е сред фаворитите за повторение на постижението. Клоп загуби само веднъж в 10-те си първи срещи с новия отбор, като победи шампиона Челси и Манчестър Сити с впечатляващ резултат.

Философията на германеца изглежда започва рано да дава плодове и с всеки мач той ще подобрява своята постройка. Сега на разположение са цели трима ключови играчи и това е допълнителен бонус за гостите. Поради тази причина те имат основания да постигнат победата на гости.

Прогноза: Саутхемптън - Ливърпул 1:2