Лестър победи Ман Сити и се откъсна на върха

Лидерът в класирането на английската Висша лига - Лестър Сити, гостуваше на втория в таблицата Манчестър Сити и днес домакините бяха разбити на своя "Етихад Стейдиъм" с 3:1 благодарение на два гола от Роберт Хут и попадение на Рияд Марес. Така "лисиците" се откъсват на 6 пункта пред Сити в битката за титлата.

Още във 2-ата минута Марес спечели свободен удар близо до аут линията на Сити и центрира ниско в наказателното поле, където Хут изпревари Демикелис и стреля през Харт за 1:0. Лестър продължи да играе по-добре и изненадваше непрестанно съперника с бързи контри.

След средата на полувремето Сити започна да създава повече и Агуеро се отчете с две положения. 2 минути след паузата обаче Марес отново бе в центъра на събитията когато успя да вземе топката близо до наказателното поле, да финтира Отаменди и да стреля в близкия ъгъл на Харт за 2:0.

В 60-ата минута 3:0 направи отново Хут когато Варди спечели корнер, Фухс центрира и бранителят вкара с глава. Малко след ситуацията Марес и Оказаки напуснаха игра за гостите, а Сити започна да атакува.

Така Агуеро успя да вкара в 87-ата минута когато бе намерен в засада от Берсан Селина и насочи топката с глава в мрежата за 3:1.