Шалке мачка, Дортмунд измъкна само точка от Херта

Шалке 04 записа класически успех с 3:0 над гостуващия Волфсбург в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата. В 23-ата минута "миньорите" откриха резултата след страхотен гол на Хунтелаар. Холандският нападател получи подаване от Жуниор Кайсара и от 25 метра отправи страхотен удар ниско по земята - 1:0. В 35-ата "кралскосините" реализираха втори гол, след като Йоханес Гайс вкара топката в мрежата след директно изпълнение от пряк свободен удар - 2:0.

Алесандро Шьопф оформи крайния резултат в заключителните минути на тази среща. Бившият играч на Лудогорец Кайсара пък се отличи с втора асистенция.

В друга среща от кръга Херта Берлин и Борусия Дортмунд не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно - 0:0. Положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка се стигна до този резултат, който не задоволява и двата тима, които ще трябва да се задоволят с по една спечелена точка.