Али пак блести за Тотнъм срещу Уотфорд

Тотнъм прие Уотфорд за срещата между двата тима от поредния двадесет и пети кръг на английската Висша лига. Днес домакините победиха с минималното 1:0 своя противник, но това стана благодарение на гол от Киерън Трипиър, който се възползва от подаване на празна врата на резервата днес Деле Али, който по болест не започна срещата.

До почивката Тотнъм абсолютно доминираше във всеки показател на играта, като владееше дълбоко в половината на Уотфорд. Одион Игало не получаваше никаква възможност да играе с топката, оставен сам за гостите в атака. Кейн и Шадли бяха близо до голове тук.

На почивката Дийни и Бехрами се появиха за Суарес и Абди за гостите в опит нещо да се промени. Тотнъм обаче продължи да притиска съперника докато не постигна целта си. В 62-ата минута Деле Али се появи в игра за Насър Шадли. Само минута трябваше на младока да получи пас на границата на наказателното поле от ляво, като центрира перфектно на втора греда по земя за включилия се Трипиър, останал сам срещу вратата за 1:0. До края срещата се доигра от домакините, които можеха да стигнат и до втори гол чрез Сон.