Атлетико Мадрид с обрат срещу Ейбар

Атлетико Мадрид се наложи с 3:1 над гостуващия Ейбар в среща от 23-ия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" имаха инициативата през първата част, но нямаха късмет да се разпишат. Нещо повече домакините бяха попарени веднага след подновяването на играта. В 46-ата минута Ейбар поведоха чрез Серджо Гонтан.

Радостта на гостите траеше само десет минути, тъй като в 56-ата Хосе Хименес се възползва от асистенция на Коке и изравни - 1:1. В 63-ата минута обратът бе факт след попадение на Саул Нигес и отново асистенция на Коке. Феновете на мадридчани обаче останаха неспокойно до края на редовното време, а чак в продълженията Фернандо Торес сложи точка на спора, вкарвайки третото попадение за своя тим, като по този начин той оформи и крайния резултат.