Съндърланд се върна от два пасив срещу Ливърпул

И. Ангелов

Ливърпул прие Съндърланд в среща от поредния двадесет и пети кръг на английската Висша лига, като днес домакините от "Анфийлд" не успяха да победят "черните котки" след като водеха с два гола за крайното 2:2. След голове от Фирмино и Лалана 7 минути трябваха на гостите в края да изравнят чрез Джонсън и Дефоу.

До почивката Ливърпул имаше по-добрите възможности, но нямаше късмет на терена. Още повече, двама от играчите в червено напуснаха игра принудително заради травми. Още в 12-ата минута Ловрен бе заменен от Туре, а малко преди почивката Джо Алън напусна за Айби. Най-доброто положение в първата част бе пред Морено в края, когато той стреля неточно от непосредствена близост, намерен от Лалана.

В 59-ата минута след няколко добри атаки резултатът бе открит. Тук при едно центриране на Милнър от ляво Фирмино успя да насочи топката с глава за 1:0 след грешка на Ван Анхолт, който не прецени добре ситуацията.

10 минути след това Фирмино отново бе замесен в добрата ситуация за домакините когато попречи на Джоунс да изчисти и подаде на Лалана топката за завършек от непосредствена близост за 2:0. Малко преди това обаче Дефоу бе много близо до изравнителен гол за гостите.

В 82-ата минута Съндърланд върна гол чрез пряк-свободен удар от Адам Джонсън, който успя да изпрати топката покрай стената и ниско в ъгъла през Миноле за 2:1. След ситуацията в игра бе представен Лукас на мястото на Хендерсън в опит да се освежат отбранителните сили на тима. В 89-ата минута обаче Джърмейн Дефоу успя да изравни резултата и да спечели точката за своите.