Лацио разби Верона

В ранната среща от поредния двадесет и пети кръг на италианската Серия А Лацио посрещна Хелас Верона и успя да победи своя съперник с 5:2. Головете днес реализираха Матри, Маури, Андерсон, Кейта и Кандрева за Лацио като така те помогнаха за покачването на тима на седмата позиция във временното класиране.

Любопитно е, че само един от седемте гола днес падна в първата част. Това стана в 44-ата минута когато Данило Каталди отне една топка и намери Алесандро Матри на позиция под труден ъгъл и той с доста късмет откри резултата.

В 50-ата минута 2:0 направи Стефано Маури, който също се възползва от подаване на Каталди към дузпата след включване в наказателното поле, от където нападателя нямаше как да сбърка. В 69-ата минута след разбъркване на дъгата Матри бе изведен в наказателното поле, отново върна на непокрит Андерсон на дузпата и той вкара за 3:0.

В 72-ата минута гол върна Греко по прекрасен начин от пряк-свободен удар от далечна дистанция - 3:1. Лука Тони направи резултата 3:2 в 79-ата след центриране на Вшолек. В 82-ата минута красив гол вкара Кейта след прекрасно центриране на Клозе, който копна топката над отбраната за нападателя на скорост - 4:2. Крайният резултат бе оформен от дузпа от Кандрева.