Рома с обрат срещу Дженоа

Рома записа победа с 3:2 като гост на Дженоа в среща от 36-ия кръг на Серия А. Мачът в Генуа бе изпълнен с обрати и предложи много емоции на зрителите. След само шест минути игра Салах даде аванс на Рома. Той направи страхотна двойна комбинация с Пероти в наказателното поле и от няколко метра успя да матира противниковия страж.

В 13-ата минута Тахсидис изравни. Лаксалт го намери на точката на дузпата и той с хубав удар по земя прати топката в долния десен ъгъл на противниковата врата. Драмата започна в 65-ата минута, когато Паволети изведе домакините напред в резултата. Голямата звезда на Рома Франческо Тоти се появи в игра в 59-ата минута, а след попадението на Дженоа направи всичко възможно да вдъхне сили и увереност в своите съотборници.

Принца на Рим заби изравнителното попадение в 77-ата минута, а в 87-ата Стефан Ел Шаарави донесе ценните три точки на Рома. При последния гол с асистенция се отчете Джеко.

Римляните излязоха временно на второ място със 74 точки. Трети е Наполи със 73, но и мач по-малко. До края на сезона в Италия остават два кръга.