Шампионът предаде титлата на Лестър

Челси се върна до равен с Тотнъм в срещата от поредния тридесет и шести кръг на английската Висша лига, като след днешното 2:2 на "Стамфорд Бридж" титлата става притежание на първенеца в шампионата - Лестър Сити. Днес след голове на Кейн и Сон, Кейхил и Азар в последните минути донесоха титлата за "лисиците".

Двата отбора започнаха агресивно с няколко положения. В 35-ата минута обаче след красива атака с няколко бързи подавания Ламела изведе Кейн в наказателното поле, той премина и през Бегович и вкара за 1:0. 5 минути след това Сон пропусна голяма възможност, но в 44-ата минута реализира когато Иванович сбърка и подаде на Кейн, той бързо разпредели за Ериксен, който подаде през Тери за корееца и 2:0.

Така на почивката Хидинк замени Педро с Азар, който веднага създаде няколко опасности. В 58-ата минута Челси върна гол след корнер на Вилиан, при който след разбъркване Кейхил успя да вкара за 2:1. След няколко изключителни пропуска Сон бе заменен от Райън Мейсън. Последва нова размяна на опасни атаки.

В 84-ата минута обаче Азар и Коста изработиха красива атака, в края на която белгиецът фалцира топката през Бегович за 2:2 и така принуди Тотнъм да се хвърли отчаяно в атака. В игра се появи и Шадли за Фертонген, но "шпорите" не стигнаха до победата и така гарантираха титлата на Лестър Сити.