Тъжна победа за Байерн - Атлетико е на финал

Байерн Мюнхен победи Атлетико Мадрид с 2:1 в реванша от полуфиналите на Шампионската лига. Така общият резултат от двата мача е 2:2, но благодарение на гола си на чужд терен, мадридчани се класират на финала.

Домакините откриха резултата след малко повече от половин час игра, когато Чаби Алонсо се разписа след удар от фаул и щастлив рикошет в крака на Хосе Хименес. Малко след това уругвайският защитник на гостите направи дузпа, но колегата му Ян Облак спаси изстрела на Томас Мюлер в един доста решаващ момент от този двубой.

Така десет минути след началото на втората част Атлетико нанесе своя важен удар в днешната среща. Антоан Гризман бе точен за своя тим. При съмнително положение за засада Фернандо Торес изведе Гризман сам срещу Нойер, а французинът бе точен. В 74-ата Роберт Левандовски отново изведе Байерн напред, но в оставащите 15 минути (+ 5 минути добавено време) баварците така и не успяха да стигнат до още един гол.