Реал надигра Сити и отива на финал (видео)

След само един вкаран гол в полуфиналната фаза между Манчестър Сити и Реал Мадрид, "белия балет" ще попълни мястото до Атлетико Мадрид на финала на Шампионска лига в Милано. Днес Реал посрещна "гражданите" на своя "Сантиаго Бернабеу" за минималната победа от 1:0, която можеше да е и по-убедителна.

Срещата започна силно за домакините, които владяха много повече топката от противника. В 10-ата минута ситуацията на гостите се усложни след като Компани получи контузия и бе заменен от Мангала. 4 минути след това след подаване на Карвахал, Роналдо опита удар с глава.

В 20-ата минута резултатът стана 1:0 когато Бейл навлезе по диагонала и стреля от труден ъгъл, топката се отклони от Фернандо и намери гредата в ъгъла на вратата преди да влезе в мрежата. Последваха редица положения пред Роналдо, Бейл и Кроос, като 36-ата минута Рамос дори вкара, но попадението бе отменено поради засада.

След почивката домакините останаха по-силни. Бейл започна с удар, спасен от Харт. В 54-ата минута Модрич излезе сам срещу вратаря, но се провали. Харт спаси и няколко удара от Роналдо, а в 64-ата минута Бейл нацели гредата с удар с глава.

Пелегрини опита да съживи Сити с включването на Стърлинг и Ихеаначо в игра, но най-близо до гол бе Агуеро в 88-ата минута с един удар от далеч, при който се размина с малко.