11-та е факт! Реал отново е на върха (видео)

Реал Мадрид победи Атлетико Мадрид след продължения и дузпи и така спечели за 11-ти път Шампионската лига. В редовното време двата тима завършиха наравно при резултат - 1:1 в големия финал.

Серхио Рамос откри резултата след 15 минути игра. След центриране от статично положение Рамос се измъкна от Савич и отблизо засече с крак и прати топката във вратата на съперника - 1:0. Повторенията показаха, че капитанът е бил в положение на засада, но пък и срещу него бе извършено нарушение, като реферът предпочете да зачете гола.

Преди това Реал създаде друго интересно положение, при което Бейл шутира мощно от фал, Бензема отклони топката, но тя попадна в краката на Облак. До края на първата част играчите на Атлетико създаваха доста бавни атаки, като по-интересно положение се получи в 43-ата, когато Гризман стреля от дъгата на наказателното поле, но топката премина встрани от гредата, излизайки в аут.

Минута след началото на втората част Фернандо Торес спечели дузпа за своите, след като Пепе го срита и реферът Клатънбърг посочи бялата точка. Антоан Гризман пробва силен удар от бялата точка, но топката попадна в напречната греда и не попадна във вратата на "белите". Все пак атаките на Атлетико ставаха все по-опасни, докато Реал разчитаха предимно на контраатаки, при една, от които - в 70-ата Бензема нахлу отдясно и остана сам срещу вратаря, но скъси ъгъла и стреля в тялото на Облак.
В 79-ата Яник Ферейра Караско изравни. Хуанфран центрира остро към далечната греда, където Караско изпревари Лукас Васкес и заби топката в мрежата - 1:1. Малко преди това пък Роналдо пропусна сам срещу вратаря.

До края на редовното време така и не се стигна до нов гол и така се стигна до продължения. В тях двата тима играха предпазливо, макар да не липсваха положения, но и там не се стигна до гол. Така дузпите решиха всичко в този финал.

При първата Васкес бе точен. След него Гризман също вкара, реванширайки се за пропуска си от бялата точка по-рано през мача. Марсело също се разписа, давайки аванс на Реал. Габи обаче също бе точен, а след него и Бейл се разписа. Саул отново възстанови равенството. При четвъртата дузпа Рамос бе точен, а след него Хуанфран сгреши.