Италия и Португалия с победи в контроли

Италия започна с победа подготовката си за Европейското първенство. “Скуадрата" записа минимален успех с 1:0 над коравия отбор на Шотландия в Малта. Единственият гол в мача бе дело на Грациано Пеле в 57-та минута. Таранът на Съндерланд се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле.

Освен това трябва да се отбележи, че селекционерът на Италия Антонио Конте даде шанс за изява на голяма част от играчите си. Бъдещият мениджър на Челси обаче ще има сложната задача да изключи 7 от тях от групата на тима за Европейското първенство, тъй като в момента борави с 30 души.

В същото време - друг от претендентите за спечелването на Европейското - Португалия се наложи над Норвегия с класическото 3:0 също в контрола, която се състоя в Порто. Без голямата си звезда Кристиано Роналдо тимът на Фернандо Сантос нямаше проблеми в този мач.

Рикардо Куарешма откри в 13-ата минута след хубав удар в далечния ъгъл. След почивката гостите имаха няколко възможности, при една, от които Хенрикен удари гредата. Домакините обаче бяха тези, които стигнаха до гол чрез Герейро, който отбеляза със страхотен изстрел от свободен удар.

В 70-ата минута Едер засече отлично подаване и реализира отблизо, оформяйки крайния резултат.